Implantologia

implantologia

 

 

Systemy, kwalifikacje, bezpieczeństwo

W naszej klinice implantologicznej w Gliwicach stosujemy dwa systemy implantologiczne: Alpha-Bio i Bicon. System implantologiczny Bicon ze względu na jego unikalny kształt i długość oraz sposób dopasowania do kości, pozwala uniknąć zabiegów podnoszenia dna zatoki szczękowej co w znacznym stopniu zmniejsza koszt zabiegu wszczepienia implantu, jego czas i do minimum eliminuje cierpienie pacjenta. Natomiast największą zaletą systemu implantologicznego Alpha-Bio jest łączenie w sobie najlepszych cech i osiągnięć wszystkich stosowanych do tej pory systemów, przez co jest on bardzo uniwersalny w zastosowaniu.  Moja klinika stomatologiczna od wielu lat jest autoryzowana przez system „Pracujemy z najlepszymi”. Tytułem tym może się pochwalić jedynie kilka najlepszych gabinetów stomatologicznych w Polsce. System ALPHA-BIO, jest jednym z najlepszych na rynku światowym. Świadczą o tym liczne publikacje i recenzje autorytetów w dziedzinie implantologii. Ponadto przeprowadzone badania kliniczne wszczepianych implantów zębowych wskazują na ponad 25-letnią ich stabilność.

 

Moje kwalifikacje i doświadczenie

Dyplom lekarza dentysty Śląskiej Akademii Medycznej uzyskałam w 1990 roku, po nieprzerwanym 5-letnim toku nauczania. Po studiach podjęłam pracę jako nauczyciel akademicki w I Katedrze i Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Zabrzu. W 1999 roku uzyskałam II stopień specjalizacji z chirurgii stomatologicznej i tytuł doktora nauk medycznych. Jestem autorem i współautorem kilku publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach w Polsce i zagranicą. Moja klinika implantologiczna jest autoryzowana przez System Alpha Bio -"Pracujemy z najlepszymi" Pod tym szyldem zabiegi wykonuje nieprzerwanie od 1992 roku. 14 lutego 2017 roku zostałam powołana na stanowisko biegłego sądowego z zakresu chirurgii i implantologii stomatologicznej.

 

Bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów

Dla bezpieczeństwa naszych pacjentów, operacje wszczepiania implantów zębowych odbywają się w, przeznaczonej wyłącznie do tego celu, profesjonalnej sali zabiegowej. W ten sposób jesteśmy w stanie ograniczyć do absolutnego minimum ryzyko występowania jakichkolwiek zapalnych powikłań pozabiegowych, którym sprzyja flora bakteryjna towarzysząca przeprowadzaniu zabiegów ogólnostomatologicznych, takich jak wybielanie zębów, opracowywanie ubytków próchnicowych, usuwanie kamienia nazębnego, leczenie kanałowe (w tym leczenie kanałowe pod mikroskopem) czy nawet usuwanie zębów (w tym usuwanie zębów w znieczuleniu ogólnym). Według wszystkich standardów chirurgicznych i obowiązujących przepisów sanitarnych, zabiegi wszczepiania implantów zębów powinny być przeprowadzane w specjalnie do tego celu wyodrębnionym pomieszczeniu – sali operacyjnej, który jest wyposażony w system wentylacji i klimatyzacji. Do takiego pomieszczenia Państwa zapraszamy! Zabiegi implantacji wchodzą w zakres chirurgii stomatologicznej i są wykonywane przez dr n. med. Aleksandrę Hercka-Mulas – specjalistę II stopnia z chirurgii stomatologicznej.

 

Dział implantów i Chirurgii

Separator komórkowy MEDIFUGE CGF – Wirówka - jest to przyrząd służący do odwirowania pobranej krwi (komórkowych składników krwi) od pacjenta, w celu uzyskania komórek krwi oraz ich koncentratów, które zastępują materiały kościozastępcze pochodzenia zwierzęcego. Pozyskany materiał ma zastosowanie m.in. w chirurgii twarzowo-szczękowej, stomatologii, implantologii, periodontologii, leczeniu ran. Zastosowanie tak pozyskanego materiału znacznie obniża koszty odbudowy kości.

 

Dział implantów

Osstell jest to urządzenie, które daje obiektywny, łatwy i niezależny od lekarza pomiar stabilizacji implantu na każdym etapie leczenia. Wykorzystanie miernika Osstell ułatwia podjęcie decyzji o odbudowie i obciążeniu implantu. Dzięki obiektywnym pomiarom współczynnika stabilności ISQ (Implant Stability Quotient), implantolog nie musi już opierać się tylko na swoim doświadczeniu. Takie podejście ułatwia dostosowanie terapii do indywidualnego przypadku i zwiększa szanse na sukces leczenia.

Jest to urządzenie, dzięki któremu w zdecydowany sposób skrócony został czas leczenia implantologicznego. Ostell ISQ wysyła impulsy elektromagnetyczne i rezonuje wstawiony implant. Pozwala to lekarzowi ocenić jego stabilizację i stopień zrośnięcia się z naturalną tkanką kostną. A wszystko to odbywa się w sposób całkowicie bezbolesny.

 

 

Najczęściej zadawane pytania o implanty stomatologiczne

Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy to wykonany najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba.

 

Dlaczego stosujemy implanty zębowe?

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty. Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Sposobem na rozwiązanie tych promów jest uzupełnienie powstałych braków zębowych, poprzez wszczepienie implantów zębowych.

 

Kiedy stosujemy implanty?

  • W przypadku braku pojedynczego zęba (unikamy szlifowania zębów sąsiednich);
  • W przypadku braku zębów trzonowych. Zastosowanie implantów zębowych pozwala na uniknięcie leżącej na dziąśle protezy protetycznej, która bardzo często jest przyczyną dyskomfortu, bólu i zaniku kości. Wszczepienie implantów zębowych umożliwia skonstruowanie na nich stałego uzupełnienia protetycznego, które pozwala na osiągnięcie odczucia "własnych zębów";
  • W przypadku braku wszystkich zębów. Protezy całkowite są niezwykle niewygodne dla użytkownika, powodując odczuwanie znaczącego dyskomfortu podczas jedzenia i mówienia. Ruszają się, a nawet mogą wypadać. Ich długoletnie stosowanie w rezultacie doprowadza do zaniku kości. Sprawność podczas gryzienia jest mniejsza niż 40%. 2-4 implanty, wraz ze specjalnym połączeniem, mogą zapewnić dobrą stabilizację protezy, zapewniając komfort podczas gryzienia i mówienia. Przy pomocy 6-8 lub więcej implantów możemy odtworzyć pełny łuk zębowy, bez konieczności wykonania protezy.

 

Czy możemy zastosować implanty u każdego pacjenta?

Tak. Stosowana obecnie technologia oraz wprowadzenie na rynek materiałów kościotwórczych, umożliwiają sterowaną regenerację zanikłych kości. Do pozyskiwania kości wykorzystujemy materiały firm Geistlisch i Biomet. Są to biomateriały mające obecnie najlepiej udokumentowane wyniki zastosowania klinicznego i dające najbardziej przewidywalne efekty. Jednym z zabiegów, dzięki któremu możliwa jest odbudowa kości, jest wykonywany w przypadku zaniku kości w odcinku bocznym szczęki, zabieg "sinus-lift". Polega on na uniesieniu dna zatoki szczękowej. W większości przypadków staramy się jednak użyć kości własnej pacjenta. Choroby ogólne w większości również nie stanowią problemów w zabiegach implantacji. Konsultacja z lekarzem prowadzącym, pozwala nam na dokładne przygotowanie pacjenta przed zabiegiem oraz indywidualne prowadzenie w czasie i po operacji.

 

Zabieg implantacji, znieczulenie i przebieg pozabiegowy

Współpracujemy ze specjalistą anestezjologii i i intensywnej terapii. Najczęściej stosujemy znieczulenie miejscowe komputerowe CALAJECT lub pompą infuzyjną THE WAND.  Te wyjątkowe urządzenia pozwalają na bardzo dokładne podanie środka znieczulającego, bez uczucia tzw. „rozpierania”, jakie ma miejsce przy użyciu standardowych igieł i strzykawek.

 

Po jakim czasie można wykonać prace protetyczne?

Najczęściej od 2 do 6 miesięcy. W zależności od miejsca wprowadzenia implantu i wykonania dodatkowych zabiegów (np. regeneracji kości). Implanty wprowadzone w żuchwie (szczęka dolna), można odsłaniać po 2 miesiącach od ich wszczepienia. W szczęce górnej natomiast czas ten wynosi 4 miesiące. Jeżeli wykonany został zabieg regeneracji kości (np. podniesienie dna zatoki szczękowej), musi upłynąć co najmniej 6 miesięcy. Po zabiegu pacjent może używać dotychczasowych uzupełnień protetycznych lub możemy wykonać kosmetyczne uzupełnienia tymczasowe.

Lokalizacja

Klinika Implantologii i Estetyki 
Stomatologicznej 
Hercka Dent w Gliwicach

44-100 Gliwice, ul. Malinowskiego 11

Tel.
+48 32 331 56 63

albo
+48 601 482 558

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.