logo

32 331 56 63 lub 601 48 25 58

Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej
Doktor nauk medycznych Aleksandra Hercka-Mulas
Specjalista Chirurg Stomatolog, Implantolog

20 letnie doświadczenie!

Godziny przyjęć
poniedziałek, środa, piątek: 830 - 1600
wtorek, czwartek: 1130 - 1900

Bezpłatne konsultacje, 20% promocja na implanty Alpha Bio, przez ekspertów uważane za jedne z najlepszych implantów na rynku światowym.
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!
32 331 56 63 lub 601 48 25 58
Nowości

Najczęściej zadawane pytania o implanty stomatologiczne

Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy to wykonany najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba.

Dlaczego stosujemy implanty zębowe?

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty. Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Sposobem na rozwiązanie tych promów jest uzupełnienie powstałych braków zębowych, poprzez wszczepienie implantów zębowych.

Kiedy stosujemy implanty?

  • W przypadku braku pojedynczego zęba (unikamy szlifowania zębów sąsiednich);
  • W przypadku braku zębów trzonowych. Zastosowanie implantów zębowych pozwala na uniknięcie leżącej na dziąśle protezy protetycznej, która bardzo często jest przyczyną dyskomfortu, bólu i zaniku kości. Wszczepienie implantów zębowych umożliwia skonstruowanie na nich stałego uzupełnienia protetycznego, które pozwala na osiągnięcie odczucia "własnych zębów";
  • W przypadku braku wszystkich zębów. Protezy całkowite są niezwykle niewygodne dla użytkownika, powodując odczuwanie znaczącego dyskomfortu podczas jedzenia i mówienia. Ruszają się, a nawet mogą wypadać. Ich długoletnie stosowanie w rezultacie doprowadza do zaniku kości. Sprawność podczas gryzienia jest mniejsza niż 40%. 2-4 implanty, wraz ze specjalnym połączeniem, mogą zapewnić dobrą stabilizację protezy, zapewniając komfort podczas gryzienia i mówienia. Przy pomocy 6-8 lub więcej implantów możemy odtworzyć pełny łuk zębowy, bez konieczności wykonania protezy.

Czy możemy zastosować implanty u każdego pacjenta?

Tak. Stosowana obecnie technologia oraz wprowadzenie na rynek materiałów kościotwórczych, umożliwiają sterowaną regenerację zanikłych kości. Do pozyskiwania kości wykorzystujemy materiały firm Geistlisch i Biomet. Są to biomateriały mające obecnie najlepiej udokumentowane wyniki zastosowania klinicznego i dające najbardziej przewidywalne efekty. Jednym z zabiegów, dzięki któremu możliwa jest odbudowa kości, jest wykonywany w przypadku zaniku kości w odcinku bocznym szczęki, zabieg "sinus-lift". Polega on na uniesieniu dna zatoki szczękowej. W większości przypadków staramy się jednak użyć kości własnej pacjenta. Choroby ogólne w większości również nie stanowią problemów w zabiegach implantacji. Konsultacja z lekarzem prowadzącym, pozwala nam na dokładne przygotowanie pacjenta przed zabiegiem oraz indywidualne prowadzenie w czasie i po operacji.

Zabieg implantacji, znieczulenie i przebieg pozabiegowy.

Współpracujemy ze specjalistą anestezjologii i i intensywnej terapii. Najczęściej stosujemy znieczulenie miejscowe komputerowe CALAJECT lub pompą infuzyjną THE WANDTe wyjątkowe urządzenia pozwalają na bardzo dokładne podanie środka znieczulającego, bez uczucia tzw. „rozpierania”, jakie ma miejsce przy użyciu standardowych igieł i strzykawek.

Po jakim czasie można wykonać prace protetyczne?

Najczęściej od 2 do 6 miesięcy. W zależności od miejsca wprowadzenia implantu i wykonania dodatkowych zabiegów (np. regeneracji kości). Implanty wprowadzone w żuchwie (szczęka dolna), można odsłaniać po 2 miesiącach od ich wszczepienia. W szczęce górnej natomiast czas ten wynosi 4 miesiące. Jeżeli wykonany został zabieg regeneracji kości (np. podniesienie dna zatoki szczękowej), musi upłynąć co najmniej 6 miesięcy. Po zabiegu pacjent może używać dotychczasowych uzupełnień protetycznych lub możemy wykonać kosmetyczne uzupełnienia tymczasowe.

MediRaty
widget