logo

32 331 56 63 lub 601 48 25 58

Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej
Doktor nauk medycznych Aleksandra Hercka-Mulas
Specjalista Chirurg Stomatolog, Implantolog

20 letnie doświadczenie!

Godziny przyjęć
poniedziałek, środa, piątek: 830 - 1600
wtorek, czwartek: 1130 - 1900

Bezpłatne konsultacje, 20% promocja na implanty Alpha Bio, przez ekspertów uważane za jedne z najlepszych implantów na rynku światowym.
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!
32 331 56 63 lub 601 48 25 58
Nowości

Leczenie kanałowe

Endodoncja (leczenie kanałowe) jest dziedziną stomatologii skupiającą się na leczeniu próchnicy powstałej w obrębie korzeni zębów. W naszej klinice stomatologicznej leczenie kanałowe wykonujemy podczas jednej wizyty. Jest to zabieg, który wymaga od przeprowadzającego go lekarza dentysty wyjątkowych umiejętności oraz profesjonalnego instrumentarium. Warunkiem osiągnięcia pełnej skuteczności jest dokładne, mechaniczne i chemiczne, oczyszczenie kanałów korzeniowych na całej długości. W gabinetach naszej kliniki stomatologicznej do mechanicznego udrażniania kanałów używamy mikromotoru Endo IT, który umożliwia pracę z obrotami „w przód i w tył”, kontrolowanym momentem obrotu i prędkością dla każdego instrumentu.

Dokonywanie precyzyjnych pomiarów długość kanałów pozwala przyrząd Endometr Raypex 4. Kanały wypełniamy przy pomocy Bee Fill 2 w 1. Zestaw ten pozwala na błyskawiczne, higieniczne i trwałe, termoplastyczne wprowadzenie i kondensację gutaperki w kanałach korzeniowych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonywane jest zawsze przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala na wyjątkowo dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych, w tym niedrożnych i zakrzywionych. Tak prawidłowo i starannie przeleczony i wypełniony ząb służyć będzie pacjentowi przez długi czas. Mikroskop ułatwia usuwanie złamanych, pozostawionych narzędzi w kanałach korzeniowych. Często są to zabiegi ratujące zęby, które zostały przeznaczone do usunięcia lub zakwalifikowane do zabiegów resekcji korzeni zębów. Zabiegi wykonywane są przez dr n. med. Tomasza Mazura specjalistę II stopnia.

MediRaty
widget