logo

32 331 56 63 lub 601 48 25 58

Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej
Doktor nauk medycznych Aleksandra Hercka-Mulas
Specjalista Chirurg Stomatolog, Implantolog

20 letnie doświadczenie!

Godziny przyjęć
poniedziałek, środa, piątek: 830 - 1600
wtorek, czwartek: 1130 - 1900

Bezpłatne konsultacje, 20% promocja na implanty Alpha Bio, przez ekspertów uważane za jedne z najlepszych implantów na rynku światowym.
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!
32 331 56 63 lub 601 48 25 58
Nowości

Leczenie paradontozy

Schorzenia przyzębia są problemem ponad 60% ludności Unii Europejskiej. To właśnie one stanowią główną przyczynę utraty zębów u pacjentów powyżej 23. roku życia. Powodem powstawania choroby są gromadzące się na powierzchniach zębów bakterie, które doprowadzając do zapalenia, w rezultacie skutkują niszczeniem tkanek wokół zębów. Objawami choroby są krwawienie i zaczerwienienie dziąseł oraz osłanianie szyjek i korzeni zębów, które w następstwie doprowadzają do ich patologicznej ruchomości.

NALEŻY PODKREŚLIĆ, ŻE ZAPALENIA PRZYZĘBIA NIE DA SIĘ WYLECZYĆ BEZ POMOCY LEKARZA DENTYSTY!

W naszej klinice stomatologicznej od wielu lat zajmujemy się leczeniem paradontozy, która w literaturze naukowej określana jest jako choroba przyzębia. Systematyczne wizyty u dentysty, pozwalają na ich wczesne wykrycie i skuteczne leczenie. Na rozwój choroby mają wpływ m.in. takie czynniki, jak niektóre choroby ogólne (np. cukrzyca), stres, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, palenie papierosów, zgrzytanie zębami czy wady zgryzu. Rozpoznanie paradontozy jest możliwe na podstawie badania pacjenta oraz zdjęć w radiowizjografii komputerowej. Radiowizjografia pozwala na kontrolę poziomu gęstości kości, dzięki czemu umożliwia postawienie diagnozy, jeszcze zanim nastąpi krwawienie z dziąseł czy odsłanianie szyjek i korzeni zębów. W leczeniu zapalenia przyzębia zasadniczą rolę odgrywają wykonywane w gabinecie stomatologicznym zabiegi higieniczne. Polegają one na usuwaniu przyczyn powstawania zapalenia przyzębia, tzn. nagromadzonych w płytce nazębnej bakterii oraz nad- i poddziąsłowego kamienia. W tym celu wykonuje się zabiegi scalingu oraz kiretażu zamkniętego.

Scaling to zabieg polegający na usunięciu za pomocą ultradźwięków płytki i kamienia nad- i poddziąsłowego, piaskowaniu zębów, skutecznym usunięciu osadów oraz polerowaniu zębów. Kiretaż wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten polega na usunięciu z powierzchni korzeni zębów, złogów zawierających bakterie oraz dokładne oczyszczenie kieszeni dziąsłowych. W przypadku późno zdiagnozowanych chorób przyzębia, pacjenci tracą ruszające się zęby. W takich przypadkach przywracamy piękny uśmiech, wypełniając braki implantami zębowymi i uzupełnieniami protetycznymi.

W leczeniu paradontozy, oprócz profesjonalnych zabiegów higienicznych, bardzo ważna jest również samodyscyplina pacjenta, polegająca na utrzymaniu bardzo dobrej higieny jamy ustnej.

MediRaty
widget