logo

32 331 56 63 lub 601 48 25 58

Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej
Doktor nauk medycznych Aleksandra Hercka-Mulas
Specjalista Chirurg Stomatolog, Implantolog

20 letnie doświadczenie!

Godziny przyjęć
poniedziałek, środa, piątek: 830 - 1600
wtorek, czwartek: 1130 - 1900

Bezpłatne konsultacje, 20% promocja na implanty Alpha Bio, przez ekspertów uważane za jedne z najlepszych implantów na rynku światowym.
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!
32 331 56 63 lub 601 48 25 58
Nowości

Protezy zębowe

We współczesnym świecie piękny i zdrowy uśmiech to podstawa. Wszystkie przekazy medialne ukazują osoby o równych i śnieżnobiałych zębach. Dlatego braki w uzębieniu mogą być poważnym problemem. Nie chodzi, tylko o estetykę. Może to się odbić również na życiu towarzyskim i społecznym. Osoby, mające braki w uzębieniu, często wykazują bowiem mniejszą pewność siebie i zdarza im się stronić od ludzi. Co więcej, brak działań w zakresie uzupełnienia tych ubytków, może wpłynąć negatywnie na kształt zgryzu. Rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich protez zębowych w postaci koron, mostów lub też klamrowych i bezklamrowych protez ruchomych.

W klinice stomatologicznej Hercka Dent wykonujemy zarówno protezy zębowe stałe, jak i ruchome.

Protezy zębowe stałe

  • Korony – wykonuje się w przypadkach korekty kształtu, koloru oraz uszkodzeń zębów
  • Mosty – wykonuje się w przypadkach utraty niewielkich ilości zębów

Prace stałe na implantach wykonujemy na podbudowie metalowej SINTRON. Jest to stop chromowo-kobaltowy w technologii CAD. Duża dokładność, a przy tym perfekcyjna czystość stopu. Najczęściej pacjenci decydują się na podbudowę z Cyrkonu tzw. „biała korona” (ZOLID). Ze względu na swój wysoki opór cyrkon jest całkowicie biokompatybilny. Jego biały podstawowy kolor, może być barwiony na wiele kolorów zębów. W protetyce dentystycznej jest wykorzystywany od 15 lat.

Protezy ruchome

  • Klamrowe – acetalowe, szkieletowe i akrylowe
  • Bezklamrowe – korony teleskopowe, zasuwy, zatrzaski 

Materiałem wiodącym jest stop chromowo-kobaltowy, Tytan, Złoto i Cyrkon. Wysoka jakość tych materiałów połączona z ogromnym doświadczeniem techników dentystycznych, z którymi pracujemy, gwarantuje kosmetykę, funkcję i długi czas użytkowania.

MediRaty
widget