logo

32 331 56 63 lub 601 48 25 58

Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej
Doktor nauk medycznych Aleksandra Hercka-Mulas
Specjalista Chirurg Stomatolog, Implantolog

20 letnie doświadczenie!

Godziny przyjęć
poniedziałek, środa, piątek: 830 - 1600
wtorek, czwartek: 1130 - 1900

Bezpłatne konsultacje, 20% promocja na implanty Alpha Bio, przez ekspertów uważane za jedne z najlepszych implantów na rynku światowym.
Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas!
32 331 56 63 lub 601 48 25 58
Nowości

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to proces, który polega na ich rozjaśnianiu, poprzez usuwanie przebarwień, które są skutkiem picia napojów zawierających barwniki np. kawy, herbaty, coli czy wina. Do ich powstawania przyczynia się również palenie tytoniu, ale także przyjmowanie niektórych leków np. antybiotyków z grupy tetracyklin. Zabiegi wybielania zębów można przeprowadzać wyłącznie na zdrowych zębach. Z tego powodu poprzedza się je kontrolą uzębienia pod kątem występowania ubytków. Dentysta sprawdza również szczelność koron i wypełnień, a także stan dziąseł.

Ogromny postęp, który w ostatnich latach dokonał się w technologii dentystycznej, sprawia, że obecnie wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne i wykonywanie zabiegów w żaden sposób nie uszkadza szkliwa zębów. W naszych gabinetach stomatologicznych, wybielamy zęby działając na nie aktywnym tlenem. Stosowanie tej metody nie niesie za sobą żadnych ograniczeń. Wybielaniu mogą być poddawane zarówno zęby zdrowe, jak i zęby z dużymi wypełnieniami. Przeprowadzenie zabiegu wybielania poprzedza usunięcie kamienia oraz osadów nazębnych. Samo wybielanie zębów odbywa się podczas jednej wizyty w naszej klinice stomatologicznej lub za pomocą specjalnego systemu nakładek do stosowania w domu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Obecnie do jego wykonania nie używa się już lamp, które przyspieszały wybielanie, ale jednocześnie powodowały trwające przez kilka dni przykre dolegliwości związane z nadwrażliwością. Dłuższy czas spędzony na fotelu, rekompensuje brak dolegliwości po zabiegu.

MediRaty
widget