nic

Implantologia

Component 4 – 4

Koniec ze wstydem i ukrywaniem uśmiechu. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to gwarancja estetycznych i trwałych zębów.

Expand_Less
implantologia-01

Implantologia

Component 4 – 4

Koniec ze wstydem i ukrywaniem uśmiechu. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to gwarancja estetycznych i trwałych zębów.

O usłudze

Component 4 – 4

Implantacja jest skuteczną i trwałą metodą pomagającą uzupełnić brakujące zęby lub wyleczyć bezzębie. Implanty to przeważnie wykonane z tytanu wkręty, które montuje się w kości szczękowej. Ich największą zaletą jest doskonałe odwzorowanie naturalnego zęba wraz z spełnieniem wszelkich jego funkcji.

Zabieg implantacji w moim gabinecie odbywa się sprawnie, komfortowo i w bezpiecznych warunkach.

jak przebiega zabieg

Jak przebiega zabieg?

Moje doświadczenie i wiedza pozwalają na przeprowadzenie zabiegu implantacji w trakcie jednej wizyty.

Dla pełnego komfortu pacjenta, zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu leczenie implantologiczne jest całkowicie bezbólowe.

Implant jest wprowadzany bezpośrednio do kości szczęki i zastępuje korzeń zęba. Zapobiega to przemieszczaniu się zęba i zapadaniu się owalu twarzy w miejscach ubytków.

Ponadto tytan, z którego wykonany jest implant to metal tolerowany przez ludzki organizm, który nie powoduje reakcji alergicznych.

 

Zasób 1@3x-100

Profesjonalna sala zabiegowa

Dla bezpieczeństwa moich pacjentów, operacje wszczepiania implantów zębowych odbywają się w przeznaczonej wyłącznie do tego celu, profesjonalnej sali zabiegowej wraz z wentylacją i klimatyzacją.

W ten sposób eliminuję ryzyko występowania jakichkolwiek zapalnych powikłań pozabiegowych, którym sprzyja flora bakteryjna towarzysząca przeprowadzaniu zabiegów ogólnostomatologicznych.

Mój gabinet od wielu lat jest autoryzowany przez system „Pracujemy z najlepszymi”. Tytułem tym może się pochwalić jedynie kilka najlepszych gabinetów stomatologicznych w Polsce.

 

dental

Systemy implantologiczne

W moim gabinecie stosujemy dwa systemy implantologiczne: Alpha-Bio i Bicon.

System implantologiczny Bicon ze względu na jego unikalny kształt i długość oraz sposób dopasowania do kości, pozwala uniknąć zabiegów podnoszenia dna zatoki szczękowej co w znacznym stopniu zmniejsza koszt zabiegu wszczepienia implantu, jego czas i do minimum eliminuje cierpienie pacjenta.

Natomiast największą zaletą systemu implantologicznego Alpha-Bio jest łączenie w sobie najlepszych cech i osiągnięć wszystkich stosowanych do tej pory systemów, przez co jest on bardzo uniwersalny w zastosowaniu.

Najczęściej zadawane pytania

Component 4 – 4

Nowoczesne implanty doskonale wypełniają braki w uśmiechu i świetnie odwzorowują wygląd naturalnego zęba. Poniżej odpowiadam na najpopularniejsze pytania zadawane przez moich pacjentów.

Group 37

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy to wykonany najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba.

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty.

Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Sposobem na rozwiązanie tych promów jest uzupełnienie powstałych braków zębowych, poprzez wszczepienie implantów zębowych.

number

Kiedy stosujemy implanty?

Implanty można zastosować w momencie braku nawet pojedynczego zęba. Pozwalają one na uniknięcie szlifowania zębów sąsiednich.

W przypadku braku zębów trzonowych zastosowanie implantów pozwala na uniknięcie leżącej na dziąśle protezy protetycznej, która bardzo często jest przyczyną dyskomfortu, bólu i zaniku kości.

Implanty skutecznie leczą bezzębie. Skutecznie zastępują protezy zębowe, które są niezwykle niewygodne dla użytkownika, powodując odczuwanie znaczącego dyskomfortu podczas jedzenia i mówienia.

number

Czy implanty można zastosować u każdego?

Tak. Stosowana obecnie technologia oraz wprowadzenie na rynek materiałów kościotwórczych, umożliwiają sterowaną regenerację zanikłych kości.

Choroby ogólne w większości przypadków również nie stanowią problemów w zabiegach implantacji.

Konsultacja z lekarzem prowadzącym, pozwala nam na dokładne przygotowanie pacjenta przed zabiegiem oraz indywidualne prowadzenie w czasie i po operacji.

number

Jakie znieczulenie jest stosowane?

Najczęściej stosujemy znieczulenie miejscowe komputerowe CALAJECT lub pompą infuzyjną THE WAND.

Te wyjątkowe urządzenia pozwalają na bardzo dokładne podanie środka znieczulającego, bez uczucia tzw. „rozpierania”, jakie ma miejsce przy użyciu standardowych igieł i strzykawek.

W niektórych przypadkach współpracujemy ze specjalistą anestezjologii i i intensywnej terapii.

woman

Bardzo dobra klinika
z profesjonalnym podejściem
do pacjenta. Pani doktor bardzo
miła i profesjonalna, z ogromem
wiedzy. Polecam wszystkim.

Agnieszka

man

Zdecydowanie najlepszy
stomatolog w Gliwicach, jak nie
na terenie całego Śląska. Znakomita
lekarka, o nieprzeciętnej wiedzy,
a do tego bardzo miła. Polecam!

 

Marcin

woman

Bardzo dobra oraz
profesjonalna klinika. U pani doktor
wszczepiałam dwa implanty –
zabieg wykonuje się w specjalnej
sali, która wyposażona jest
w najnowocześniejszy sprzęt.

Beata

Białe logo Hercka dent

Dr Hercka – Implantologia i Estetyka Stomatologiczna
ul. Malinowskiego 11, 44-100 Gliwice

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
tel:
+48 32 331 56 63
+48 601 482 558