nic

Implantologia

Component 4 – 4

Koniec ze wstydem i ukrywaniem uśmiechu. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to gwarancja estetycznych i trwałych zębów. Dzięki wysoko estetycznym implantom zębów możesz zyskać pewność siebie oraz zdrowy, piękny uśmiech. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to także gwarancja estetycznych, ale i trwałych zębów.

Expand_Less
implantologia-01

Implantologia

Component 4 – 4

Koniec ze wstydem i ukrywaniem uśmiechu. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to gwarancja estetycznych i trwałych zębów. Dzięki wysoko estetycznym implantom zębów możesz zyskać pewność siebie oraz zdrowy, piękny uśmiech. Wykonywane przeze mnie zabiegi implantologiczne to także gwarancja estetycznych, ale i trwałych zębów.

O usłudze

Component 4 – 4

Implantacja to nowoczesna i obecnie jedna z najlepszych metod, pozwalających na skuteczne uzupełnienie braków zębowych, a także najbardziej efektywna i estetyczna forma leczenia bezzębia. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny, a dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości znieczuleń również bezbolesny.

Implantacja jest nie tylko skuteczną, ale przede wszystkim trwałą metodą pomagającą przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. Jest to możliwe za sprawą wysokiej jakości implantów. Te najczęściej wykonane są z  tytanu, czyli najlepszego materiału budulcowego, biokompatybilnego z organizmem. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych czy odrzucenia wszczepu.

Implant zęba swoim wyglądem przypomina śrubę, którą wkręca się w kość wyrostka zębodołowego szczęki lub żuchwy. Dzięki charakterystycznej budowie doskonale scala się z tkankami własnymi pacjenta i zapewnia solidne umocowanie w zębodole. Największą jednak zaletą tego rodzaju uzupełnienia jest doskonałe odwzorowanie naturalnego zęba, a także przywrócenie jego fizjologicznych funkcje.

 

Zabieg implantacji w moim gabinecie odbywa się sprawnie, komfortowo i w bezpiecznych warunkach.

jak przebiega zabieg

Jak przebiega zabieg?

Moje doświadczenie i wiedza pozwalają na przeprowadzenie zabiegu implantacji w trakcie jednej wizyty.

Dla pełnego komfortu pacjenta, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu leczenie implantologiczne jest całkowicie bezbólowe.

Implant wprowadzany jest bezpośrednio do kości szczęki i zastępuje korzeń zęba. Dopiero na nim, po wygojeniu kości, montowana jest porcelanowa korona. Trwałe i solidne osadzenie w zębodole zapobiega przemieszczaniu się zęba, a także pozwala przywrócić jego fizjologiczne funkcje. Dzięki temu pacjent bez obaw o wypadnięcie zęba może swobodnie odgryzać i przeżuwać pokarmy.  Co ważne, w przeciwieństwie do akrylowych protez zębowych, implant przenosi siły żucia bezpośrednio na kość wyrostka zębodołowego. Dzięki temu nie dochodzi do resorpcji kości ani zapadania się owalu twarzy.

Ponadto tytan, z którego wykonany jest implant, to metal tolerowany przez ludzki organizm, dlatego nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych.

 

Zasób 1@3x-100

Profesjonalna sala zabiegowa

Dla bezpieczeństwa moich pacjentów, operacje wszczepiania implantów zębowych odbywają  się w przeznaczonej wyłącznie do tego celu, profesjonalnej sali zabiegowej. Wyposażona jest ona w specjalną wentylację oraz klimatyzację.

W ten sposób eliminuję ryzyko występowania jakichkolwiek zapalnych powikłań pozabiegowych, którym sprzyja flora bakteryjna towarzysząca zabiegom ogólnostomatologicznym.

Mój gabinet od wielu lat jest autoryzowany przez system „Pracujemy z najlepszymi”. Tytułem tym może się pochwalić jedynie kilka najlepszych placówek stomatologicznych w Polsce. Oznacza to, że mój gabinet spełnia wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa, a przy tym jest przyjaznym i komfortowym miejscem dla pacjentów.

 

dental

Systemy implantologiczne

W moim gabinecie stosujemy dwa systemy implantologiczne: Alpha-Bio i Bicon.

Stosuję system implantologiczny Bicon ze względu na unikalny kształt i długość tytanowych śrub oraz łatwość z jaką dopasowują się do wyrostka zębodołowego. Umożliwia to ich trwałe i solidne osadzenie w kości, ale również pozwala pacjentowi uniknąć dodatkowych zabiegów, takich jak podnoszenie dna zatoki szczękowej. Te nierzadko bywają  niestety konieczne, aby przeprowadzić skuteczną implantację tytanowej śruby.

Zabieg podnoszenia dna zatoki szczękowej podnosi koszt implantacji, ale także wydłuża czas rekonwalescencji i tym samym opóźnia możliwość czerpania radości z nowego uśmiechu. Bicon nie tylko znacznie przyspiesza wykonanie procedury implantologicznej, ale przede wszystkim , redukuje do minimum cierpienie pacjenta.

Natomiast największą zaletą systemu implantologicznego Alpha-Bio jest łączenie w sobie najlepszych cech i osiągnięć wszystkich stosowanych do tej pory systemów, przez co jest on bardzo uniwersalny i prosty w zastosowaniu.

Najczęściej zadawane pytania

Component 4 – 4

Nowoczesne implanty doskonale wypełniają braki w uśmiechu i świetnie odwzorowują wygląd naturalnego zęba. Poniżej odpowiadam na najpopularniejsze pytania zadawane przez moich pacjentów.

Group 37

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy to wykonany najczęściej z tytanu, wprowadzany bezpośrednio do kości odpowiednik korzenia zęba.

Utrata nawet jednego zęba, zaburza funkcjonowanie całego układu zębowo-stawowego. Doprowadza do przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a w konsekwencji do ich utraty.

Brak prawidłowego podparcia dla stawów skroniowo-żuchwowych może być także przyczyną powstawania dolegliwości bólowych okolicy uszu, skroni i karku. Sposobem na rozwiązanie tych problemów jest uzupełnienie powstałych braków zębowych, poprzez wszczepienie implantów zębowych.

number

Kiedy stosujemy implanty?

Implanty można zastosować w przypadku braku jednego lub kilku zębów , ale stanowią także skuteczną metodą leczenia bezzębia. Co ważne, w porównaniu z koroną czy mostem pozwalają uniknąć szlifowania zdrowych zębów sąsiednich

W przypadku braku zębów trzonowych zastosowanie protezy akrylowej zamiast implantów, może przyczynić się do stopniowego zaniku wyrostka zębodołowego i tym samym do zmiany rysów twarzy. Policzki mogą zacząć się zapadać, owal tracić wyrazistość, a buzia wyglądać na starszą. Powodem tego jest osadzanie się uzupełnienia na śluzówce. Proteza akrylowa nie przenosi sił żucia na kość, przez co ta nie jest stymulowana do regeneracji. Co więcej, tego typu uzupełnienie może się przesuwać i przysparzać problemów z przeżuwaniem pokarmów czy prawidłową wymową. Tymczasem implanty nie tylko zapewniają wysoki komfort użytkowania, ale i wręcz pozwalają zapomnieć, że w ogóle je masz.

number

Czy implanty można zastosować u każdego?

Tak. Stosowana obecnie technologia oraz wprowadzenie na rynek materiałów kościotwórczych, umożliwiają sterowaną regenerację zanikłych kości.

Choroby ogólne w większości przypadków również nie stanowią problemów w zabiegach implantacji.

Konsultacja z lekarzem prowadzącym, pozwala nam na dokładne przygotowanie pacjenta przed zabiegiem oraz indywidualne prowadzenie w czasie i po operacji.

number

Jakie znieczulenie jest stosowane?

Najczęściej stosujemy znieczulenie miejscowe komputerowe CALAJECT lub pompą infuzyjną THE WAND.

Te wyjątkowe urządzenia pozwalają na bardzo dokładne podanie środka znieczulającego, bez uczucia tzw. „rozpierania”, jakie ma miejsce przy użyciu standardowych igieł i strzykawek.

W niektórych przypadkach współpracujemy ze specjalistą anestezjologii i i intensywnej terapii.

Czy implanty są lepszym wyborem niż pozostałe uzupełniania protetyczne?

Implanty to obecnie jedno z najlepszych uzupełnień na rynku stomatologicznym. Dlaczego? Ponieważ nie tylko odznaczają się wyjątkową estetyką, ale i doskonale spełniają funkcję naturalnego zęba.

Wszystko to znacząco wpływa na codzienny komfort, a także pewność siebie i poczucie atrakcyjności pacjentów. Co więcej, w porównaniu z koronami czy mostami, w ich przypadku nie ma konieczności szlifowania zdrowych zębów.

 

Czy implant zęba jest na całe życie?

Jeżeli implant zęba zostanie profesjonalnie założony, a ty będziesz o niego dbać, może posłużyć ci przez całe życie.

Warto wiedzieć, że choć jest to de facto sztuczny ząb (więc próchnica mu niegroźna), to jednak istotne jest, aby utrzymywać właściwą higienę na co dzień, a także przynajmniej dwa razy w roku wybrać się do swojego stomatologa na przegląd.

Nierzadko konieczna może okazać się higienizacja uzębienia, implantu, a czasem jego dokręcenie. Pamiętajmy, że jest on stale poddawany siłom żucia, zatem może delikatnie się poluzować.

Czy zabieg implantacji i ekstrakcję zęba można wykonać na jednej wizycie?

Tak, jest to implantacja jednoetapowa. Dzięki temu eliminujemy dyskomfort pacjenta, który musiałby najpierw udać się na ekstrakcję, a następnie na zabieg implantologiczny.

Decyzja zależy jednak od lekarza, który musi ocenić stan podłoża kostnego. Ubytki w kości są niekiedy niestety na tyle duże, że mogą wystąpić problemy z właściwym osadzeniem implantu.

Implanty Gliwice – gdzie wykonać zabieg?

Jeżeli szukasz specjalisty, który doradzi ci jakie uzupełnienie będzie najlepsze dla ciebie, a także profesjonalnie i w bezpiecznych warunkach wykona zabieg implantologiczny, z ogromną przyjemnością zapraszam cię do mojego gabinetu. Posiadam specjalistyczną wiedzę i ponad25-letnie doświadczenie w implantologii, chirurgii i stomatologii estetycznej.

W moim gabinecie najważniejszy jest dla mnie komfort oraz bezpieczeństwo pacjentów. Dlatego zabiegi implantologiczne przeprowadzam w specjalnie przygotowanych salach, które wyposażone są w oczyszczacze powietrza.

Dzięki temu eliminujemy wszelkie bakterie i wirusy, które mogłyby przyczynić się do wystąpienia stanu zapalnego lub powikłań pozabiegowych.

Implanty Bicon – cena i jakość

Implanty Bicon, podobnie jak Alpha Bio, są jednymi z najlepszych na rynku stomatologicznym. Ich ogromną zaletą jest unikalny kształt, który zapewnia nie tylko optymalne dopasowanie do wyrostka zębodołowego, ale i solidne utrzymanie w zębodole. Dzięki temu implanty Bicon można z powodzeniem stosować nawet u tych pacjentów, u których występuje atrofia (zanik) kości lub bliskość struktur anatomicznych, takich jak dno zatoki szczękowej.

Do tej pory takie problemy utrudniały właściwą implantację, w efekcie czego nie tylko wydłużał się czas oczekiwania na implant, ale i w znacznym stopniu zwiększały się koszty leczenia. Bicon pozwalają uzyskać zadowalające efekty bez konieczności przeprowadzania dodatkowych zabiegów.

woman

Bardzo dobra klinika
z profesjonalnym podejściem
do pacjenta. Pani doktor bardzo
miła i profesjonalna, z ogromem
wiedzy. Polecam wszystkim.

Agnieszka

man

Zdecydowanie najlepszy
stomatolog w Gliwicach, jak nie
na terenie całego Śląska. Znakomita
lekarka, o nieprzeciętnej wiedzy,
a do tego bardzo miła. Polecam!

 

Marcin

woman

Bardzo dobra oraz
profesjonalna klinika. U pani doktor
wszczepiałam dwa implanty –
zabieg wykonuje się w specjalnej
sali, która wyposażona jest
w najnowocześniejszy sprzęt.

Beata

Białe logo Hercka dent

Dr Hercka – Implantologia i Estetyka Stomatologiczna
ul. Malinowskiego 11, 44-100 Gliwice

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
tel:
+48 32 331 56 63
+48 601 482 558