nic

Leczenie kanałowe

Component 4 – 4

Odczuwasz mocny ból zęba? Podejrzewasz, że może Cię czekać leczenie kanałowe? Jednak wciąż boisz się pójść do dentysty?
Umów się na wizytę w moim gabinecie. Sprawdzę co jest przyczyną problemu i wykonam szybki i bezbólowy zabieg.

Expand_Less
kanałowe-01

Leczenie kanałowe

Component 4 – 4

Odczuwasz mocny ból zęba? Podejrzewasz, że może Cię czekać leczenie kanałowe? Jednak wciąż boisz się pójść do dentysty?
Umów się na wizytę w moim gabinecie. Sprawdzę co jest przyczyną problemu i wykonam szybki i bezbólowy zabieg.

O usłudze

Component 4 – 4

Endodoncja, nazywana również leczeniem kanałowym, jest dziedziną stomatologii skupiającą się na leczeniu stanów zapalnych miazgi. Wspomniana miazga jest bogato unerwioną i unaczynioną tkanką, która wypełnia komorę oraz kanały korzeni zębów. Jej rola jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie ona odpowiada za dostarczenie tlenu oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych do zęba.

kanałowe

Leczenie kanałowe

W moim gabinecie leczenie kanałowe wykonuję podczas jednej wizyty. Jest to zabieg, który wymaga od przeprowadzającego go lekarza dentysty wyjątkowych umiejętności oraz profesjonalnego instrumentarium.

Warunkiem osiągnięcia pełnej skuteczności jest dokładne, mechaniczne i chemiczne, oczyszczenie kanałów korzeniowych na całej długości.

Do mechanicznego udrażniania kanałów używam mikromotoru Endo IT. Umożliwia on pracę z obrotami „w przód i w tył”, kontrolowanym momentem obrotu i prędkością dla każdego instrumentu. Dzięki temu zabieg jest przeprowadzany szybko i sprawnie.

 

microscope

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonuję zawsze przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala na wyjątkowo dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych, w tym niedrożnych i zakrzywionych.

Tak prawidłowo i starannie przeleczony i wypełniony ząb służyć będzie pacjentowi przez długi czas.

Często są to zabiegi ratujące zęby, które zostały przeznaczone do usunięcia lub zakwalifikowane do zabiegów resekcji korzeni zębów.

Mikroskop ułatwia także usuwanie złamanych, pozostawionych narzędzi w kanałach korzeniowych.

 

woman

Bardzo dobra klinika
z profesjonalnym podejściem
do pacjenta. Pani doktor bardzo
miła i profesjonalna, z ogromem
wiedzy. Polecam wszystkim.

Agnieszka

man

Zdecydowanie najlepszy
stomatolog w Gliwicach, jak nie
na terenie całego Śląska. Znakomita
lekarka, o nieprzeciętnej wiedzy,
a do tego bardzo miła. Polecam!

 

Marcin

woman

Bardzo dobra oraz
profesjonalna klinika. U pani doktor
wszczepiałam dwa implanty –
zabieg wykonuje się w specjalnej
sali, która wyposażona jest
w najnowocześniejszy sprzęt.

Beata

Leczenie kanałowe

Odczuwasz silny ból zęba? Martwisz się, że potrzebne będzie leczenie kanałowe? Koszt terapii Cię przeraża? A może po prostu boisz się pójść do dentysty? Bez obaw! W swoim gabinecie świadczę wysokiej jakości usługi stomatologiczne, do czego wykorzystuję nowoczesny sprzęt, w tym mikroskop, endometr czy narzędzia do czyszczenia kanałów, a także dobre gatunkowo materiały do ich wypełniana. Dzięki temu z niezwykłą precyzją i skutecznością mogę dokładnie oczyścić kanały, jak również przygotować ząb do odbudowy lub dalszego leczenia protetycznego.

Co ważne, wszystkie zabiegi przeprowadzam w możliwie najbardziej komfortowych warunkach dla pacjenta. W tym celu korzystam z bezpiecznych, najlepszych na rynku środków znieczulających, które pozwalają na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Warto również wiedzieć, że podejmując się leczenia kanałowego możesz uratować własny ząb, dzięki czemu uchronisz się przed konsekwencjami wynikającymi z jego braku. Te ostatnie to m.in. zanik kości wyrostka zębodołowego, przechylanie się zębów w stronę luki, czy też konieczność poniesienia kosztów związanych ze wstawieniem zęba.

Dlatego nie zwlekaj i umów się na wizytę do mojego gabinetu. Sprawdzę, co jest przyczyną problemu i wykonam szybkie i bezbólowe kanałowe leczenie zęba.

 

Leczenie kanałowe Gliwice – najczęstsze pytania

Ile trwa leczenie kanałowe? Jest to zabieg, który wymaga od lekarza dentysty odpowiednich umiejętności, doświadczenia, a także profesjonalnego instrumentarium. W swoim gabinecie leczenie kanałowe zęba wykonuję podczas jednej wizyty.

Na czym polega leczenie kanałowe? Warunkiem osiągnięcia pełnej skuteczności jest dokładne, mechaniczne i chemiczne, oczyszczenie kanałów korzeniowych na całej długości. Dzięki temu zyskujemy pewność, że usunęliśmy martwą tkankę oraz bakterie, które mogłyby doprowadzić do stanów zapalnych w obrębie wierzchołków korzeni.

Do mechanicznego udrażniania kanałów używam mikromotoru Endo IT. Umożliwia on pracę z obrotami „w przód i w tył”, kontrolowanym momentem obrotu i prędkością dla każdego instrumentu. Dzięki temu zabieg jest przeprowadzany szybko i sprawnie.

Leczenie kanałowe – czy boli? W moim gabinecie korzystam z wysokiej jakości środków znieczulających, dzięki czemu zabieg jest przeprowadzany bezboleśnie. To nie tylko pozwala mi na bezpieczną pracę, ale i zapewnia pacjentowi komfort, a także do minimum ogranicza stres. Warto zauważyć, że ten ostatni nierzadko jest głównym powodem, dla którego pacjenci nie chcą podjąć się leczenia.

Leczenie kanałowe w ciąży? Tak, leczenie jest nie tyle możliwe, co wręcz wskazane, ponieważ bakterie z ubytków lub stany zapalne mogą niekorzystnie wpływać na organizm matki. Co ważne, nowoczesne preparaty stosowane w stomatologii są całkowicie bezpieczne zarówno dla ciężarnej, jak i płodu. Warto jednak planować zabiegi na drugi trymestr ciąży. W moim gabinecie zawsze dopasowujemy optymalne dla przyszłej mamy rozwiązania, które zapewnią jej i maleństwu bezpieczeństwo oraz komfort.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gliwice

Możliwość precyzyjnego opracowywania i wypełniania zębów zapewnia mi leczenie kanałowe pod mikroskopem. Wykonuję je zawsze przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala na wyjątkowo dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych, w tym niedrożnych i zakrzywionych. Dzięki temu nie tylko zwiększam efektywność swojej pracy, ale przede wszystkim podnoszę jakość swoich usług. Natomiast pacjenci zyskują pewność, że ząb został profesjonalnie przeleczony kanałowo, dzięki czemu bez problemu może im posłużyć jeszcze przez wiele długich lat.

Leczenie kanałowe to bardzo często zabieg ratujący uzębienie pacjenta. Z jego pomocą nierzadko udaje się ocalić również te zęby, które zostały przeznaczone do usunięcia lub zakwalifikowane do zabiegów resekcji korzeni. Co więcej, posiadanie specjalistycznego sprzętu może ułatwić pozbycie się z kanałów złamanych lub pozostawionych narzuci kanałowych.

Dlatego tak ważne jest mikroskopowe, prawidłowo wykonane leczenie kanałowe. Powikłania w postaci silnego bólu, obrzęków czy stanów zapalnych w kości mogą świadczyć o nieprawidłowo przeprowadzonej terapii, perforacji korzenia lub pozostawieniu w kanałach złamanych narzędzi. Dzięki mikroskopowi możliwe jest ich zlokalizowanie i łatwe wyciągnięcie.

 

Leczenie kanałowe – cennik Gliwice

Pacjenci często zastanawiają się, ile kosztuje leczenie kanałowe. W praktyce trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od zęba, liczby kanałów, a także konieczności przeprowadzenia dodatkowych zabiegów np. usunięcia perforacji czy wydobycia zalegających narzędzi. Ważne jest również to, czy jest to pierwsze, czy powtórne leczenie kanałowe (Re-endo). Więcej na temat cen poszczególnych zabiegów znajdziesz w zakładce „cennik”.

Nie lekceważ bólu zęba i nie obawiaj się wizyty u stomatologa. Po zapoznaniu się z Twoimi problemami wybiorę optymalną formę terapii, dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie zwlekaj i umów się na leczenie kanałowe. Śląsk to region, z którego trafiają do mojego gabinetu pacjenci poszukujący szybkiej i profesjonalnej pomocy. Zapraszam jednak wszystkich, z całej Polski, którzy oczekują wysokiej jakości usług i skutecznego leczenia.

Nie zwlekaj również, jeśli dręczy Cię mocny ból zęba po leczeniu kanałowym w innym gabinecie. Oczywiście przez kilka dni możesz odczuwać delikatny dyskomfort, jednak gdy utrzymuje się on zbyt długo, skonsultuj się ze mną, a pomogę Ci uporać się z dolegliwościami.

 

Jak to się dzieje, że dochodzi do jej zapalenia?

Najczęściej jest to wynik urazu, w wyniku którego doszło do uszkodzenia miazgi lub rozwoju bakterii próchnicowych. Te ostatnie pojawiają się wskutek długiej zwłoki w leczeniu ubytku. Bakterie zaczynają przechodzić w głąb zęba i kiedy dotrą do nerwu infekują go, powodując silny stan zapalny, który objawia się przeszywającym bólem. W takim przypadku pomóc może jedynie leczenie kanałowe. Na czym polega to rozwiązanie?

Leczenie kanałowe to jedna ze skuteczniejszych form terapii, która pozwala uratować ząb przed ekstrakcją. Lekarz przy pomocy specjalnych narzędzi skutecznie oczyszcza kanały z obumarłej tkanki, a następnie dezynfekuje je i opracowuje pod wypełnienie. Czy leczenie kanałowe boli? W moim gabinecie wszystkie czynności przeprowadzane są w znieczuleniu, dzięki czemu moi pacjenci mają zapewnione możliwie najbardziej komfortowe warunki. Co więcej, w swojej pracy korzystam jedynie z nowoczesnego sprzętu (mikroskopu, endometru czy urządzenia RTG), który gwarantuje wysoką jakość oferowanych przeze mnie usług.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia dokładność i precyzję. Dzięki niemu mogę dokładnie oczyścić i opracować kanały, jak również sprawdzić, czy w korzeniu nie ma mikrouszkodzeń. Natomiast praca z endometrem pozwala mi bardzo precyzyjnie zmierzyć głębokość kanałów, a także wykonać ich staranne wypełnienie. Dzięki urządzeniu RTG pacjent ma pewność, że ząb został właściwie przeleczony.

Białe logo Hercka dent

Dr Hercka – Implantologia i Estetyka Stomatologiczna
ul. Malinowskiego 11, 44-100 Gliwice

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
tel:
+48 32 331 56 63
+48 601 482 558