nic

Chirurgia stomatologiczna

Component 4 – 4

Masz już dość ciągłych powrotów na fotel dentystyczny? Wiedza
i doświadczenie stomatologiczne pozwalają mi na skuteczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

Expand_Less
chirurgia stomatologiczna-01

Chirurgia
stomatologiczna

Component 4 – 4

Masz już dość ciągłych powrotów na fotel dentystyczny? Wiedza i doświadczenie stomatologiczne pozwalają mi na skuteczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. 

O usłudze

Component 4 – 4

Chirurgia jest szeroką dziedziną stomatologii. To różnego rodzaju zabiegi, które mają za zadanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu narządu żucia. Usuwanie zębów, plastyka tkanek miękkich czy też resekcje korzeni zębów? To tylko kilka z wielu zabiegów, które nie mają przede mną żadnych tajemnic. Jako doświadczona chirurg dentystka/stomatolog przeprowadzam skuteczne i bezpieczne zabiegi.

Group 37

Usuwanie zębów

W moim gabinecie stomatologicznym, zabiegi usuwania zębów przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i miejscowym.

Posiadane przeze mnie umiejętności oraz doświadczenie stomatologiczne sprawiają, że procedury wykonywane są szybko, sprawnie i zawsze bez bólu.

Stosowane przeze mnie znieczulenie miejscowe to Calaject lub pompa infuzyjna The Wand. Przy znieczuleniu ogólnym współpracuję z specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii.

number

Usuwanie zębów zatrzymanych

Zębami zatrzymanymi określa się zęby, które pomimo tego, że są w pełni zdrowe i wykształcone, nie przebiły się przez dziąsła. Przyczyną tego, że dalej pozostają w żuchwie lub tkance kostnej, może być brak miejsca w łuku zębowym.

Zęby zatrzymane mogą wywierać negatywny wpływ na uzębienie i mogą np. zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy czy przyczyniać się do powstawania wad zgryzu. Często jedynym wyjściem jest usunięcie zębów zatrzymanych.

Zabieg ten nie należy do najłatwiejszych, dlatego wymaga dużych umiejętności i doświadczenia. Zapobiega to ryzyku wystąpienia powikłań, takich jak uszkodzenia koron sąsiednich zębów. Jako skuteczna dentystka przeprowadzę taki zabieg minimalizując ryzyko do minimum 

number

Plastyka tkanki miękkiej i kostnej

Zabiegi polegające na pogłębianiu przedsionka jamy ustnej przed protezowaniem w celu lepszego utrzymania protezy zębowej.

Wycięcie przerostów błony śluzowej powstałych w wyniku nieprawidłowo wykonanych protez zębowych lub zbyt rzadko wymienianych.

number

Chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych

Zęby zatrzymane to prawidłowo wykształcone zęby, które jednak nie wyrosły, tylko utkwiły w kości szczęki bądź żuchwy.

Zabiegi odsłaniania zębów zatrzymanych wykonuję we współpracy z lekarzem ortodontą. Po odsłonięciu korony zęba lekarz ortodonta nakleja zamek. Ta metoda pozwala na skuteczne wprowadzanie do łuków zębów zatrzymanych.

number

Resekcja korzeni zębów

Resekcja to zabieg usunięcia zainfekowanych wierzchołków korzeni wraz ze zmianami. Często wykonywany w celu ratowania zębów pokrytych koronami.

Tego rodzaju czynność jest również wykonywana w sytuacji nieprawidłowej budowy anatomicznej zęba, która nie pozwala na wykonanie zabiegu leczenia kanałowego.

Zabieg resekcji to sposób, który może pomóc uratować ząb, który z powodu mocnego stanu zapalnego nadawałby się do usunięcia.

 

number

Hemisekcja

To zabieg, który polega na częściowym usunięciu zęba. Wycięciu podlega część korzeni wraz z częścią korony.

Celem jest odseparowanie chorych elementów zęba od jego zdrowych fragmentów. Na bazie zdrowej części zęba dokonuje się jego rekonstrukcji.Zabieg jest możliwy do przeprowadzenia na zębach wielokorzeniowych.

Hemisekcję przeprowadza się wtedy, gdy nie można zastosować leczenia zachowawczego. Wykonuje się ją np. w sytuacji, gdy ząb jest zniszczony i nie można zastosować leczenia kanałowego jednego z korzeni zębowych i należy go usunąć.

 

woman

Bardzo dobra klinika
z profesjonalnym podejściem
do pacjenta. Pani doktor bardzo
miła i profesjonalna, z ogromem
wiedzy. Polecam wszystkim.

Agnieszka

man

Zdecydowanie najlepszy
stomatolog w Gliwicach, jak nie
na terenie całego Śląska. Znakomita
lekarka, o nieprzeciętnej wiedzy,
a do tego bardzo miła. Polecam!

 

Marcin

woman

Bardzo dobra oraz
profesjonalna klinika. U pani doktor
wszczepiałam dwa implanty –
zabieg wykonuje się w specjalnej
sali, która wyposażona jest
w najnowocześniejszy sprzęt.

Beata

Wszystkie zabiegi przeprowadzam w moim gabinecie stomatologicznym w Gliwicach na ul. Malinowskiego 11. Szczegółowy dojazd znajdziesz na mapce niżej.

Białe logo Hercka dent

Dr Hercka – Implantologia i Estetyka Stomatologiczna
ul. Malinowskiego 11, 44-100 Gliwice

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
tel:
+48 32 331 56 63
+48 601 482 558