nic

Stomatologia zachowawcza

Component 4 – 4

Pozbądź się próchnicy, która niszczy Twoje zęby!
Umów się na zabieg, który pozwoli Ci odzyskać zdrowy uśmiech i uczucie komfortu.

Expand_Less
zachowwcz-01

Stomatologia
zachowawcza

Component 4 – 4

Pozbądź się próchnicy, która niszczy Twoje zęby! Umów się na zabieg, który pozwoli Ci odzyskać zdrowy uśmiech i uczucie komfortu.

O usłudze

Component 4 – 4

Leczenie zachowawcze zapobiega dalszemu niszczeniu zęba przez próchnicę. Niestety, struktura zęba nie regeneruje się i musi zostać zrekonstruowana podczas wizyty u lekarza dentysty. Odbudowa zęba w moim gabinecie spełnia wszystkie wymogi funkcjonalne i estetyczne.

Leczenie zachowawcze

Trwała odbudowa powstałych w twardych tkankach zęba ubytków stanowi podstawowe zadanie każdego lekarza stomatologa.

W moim gabinecie stosujemy materiały światłoutwardzalne pochodzące wyłącznie od najbardziej renomowanych producentów. Dzięki temu pacjent ma pewność, że jego ząb zyskuje wygląd i trwałość na lata.

W ramach świadczonych przez mój gabinet usług z zakresu stomatologii ogólnej oferuję pełny zakres leczenia zarówno dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

leczenie zachowacze

Najczęściej zadawane pytania

Component 4 – 4

Próchnica to choroba, która dotyka wielu pacjentów. Poniżej odpowiadam na najpopularniejsze pytania zadawane przez moich klientów.

prohcnica

Czym jest próchnica?

Próchnica zębów jest bakteryjną chorobą zakaźną. To powolny proces, który powoduje demineralizację szkliwa i w rezultacie prowadzi do rozkładu twardych tkanek zęba.

Szacuje się, że chorobą tą może być objętych nawet ok. 95% dorosłych mieszkańców Polski. Usuwanie skutków próchnicy jest jednym z podstawowych zabiegów dentystycznych.

Jednym z najlepszych sposób na przeciwdziałanie próchnicy jest jej zapobieganie poprzez utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

lupa

Co powoduje próchnicę?

Głównymi winowajcami są bakterie, cukry, czas, a także indywidualna podatność zębów.

Próchnica pojawia się w momencie gdy na szkliwie odkładają się zawierające węglowodany. Bakterie znajdujące się w jamie ustnej wytwarzają kwas w wyniku metabolizowania się cukrów. Takie warunki sprzyjają demineralizowaniu się szkliwa.

Spożywanie pokarmów bogatych w cukry np. picie słodkich napoi, oraz brak dbałości o zęba sprzyjają powstawaniu próchnicy. Rozwijająca się choroba może w poważny sposób uszkodzić zęby.

dental (2)

Jak leczy się próchnicę?

Leczenie zachowawcze ma na celu usunięcie próchnicy oraz rekonstrukcję zniszczonego przez chorobę fragmentu zęba.

W trakcie wizyty odbudowuję naturalny wygląd zęba. Podczas zabiegu odpowiednio modeluję wypełnienie, aby uzyskać prawidłowe wypukłości i kształt.

Końcowa forma musi współgrać z sąsiadującymi zębami i wpływać pozytywnie na stan zdrowia dziąseł wokół zęba. Ponadto stosuję materiały, które w najlepszy sposób odwzorowują kolor szkliwa pozostałych zębów.

toothbrush

Jak zapobiegać próchnicy?

Profilaktyka to głównie edukacja zdrowotna. W trakcie wizyt w moim gabinecie, zawsze doradzam pacjentom odnoście odpowiednich sposobów dbania o zęby.

W przypadku zapobiegania próchnicy zalecam regularne szczotkowanie i płukanie zębów oraz używanie nici dentystycznych, a także innych przyborów pozwalających utrzymać higienę jamy ustanej.

Ponadto zalecam unikać lub ograniczyć w diecie spożywania węglowodanów próchnicogennych. Są to m.in. sacharoza czy też glukoza, fruktoza i maltoza. Po za tym radzę również odbywać wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym.

woman

Bardzo dobra klinika
z profesjonalnym podejściem
do pacjenta. Pani doktor bardzo
miła i profesjonalna, z ogromem
wiedzy. Polecam wszystkim.

Agnieszka

man

Zdecydowanie najlepszy
stomatolog w Gliwicach, jak nie
na terenie całego Śląska. Znakomita
lekarka, o nieprzeciętnej wiedzy,
a do tego bardzo miła. Polecam!

 

Marcin

woman

Bardzo dobra oraz
profesjonalna klinika. U pani doktor
wszczepiałam dwa implanty –
zabieg wykonuje się w specjalnej
sali, która wyposażona jest
w najnowocześniejszy sprzęt.

Beata

Białe logo Hercka dent

Dr Hercka – Implantologia i Estetyka Stomatologiczna
ul. Malinowskiego 11, 44-100 Gliwice

Masz pytania?
Chcesz umówić się na wizytę?
tel:
+48 32 331 56 63
+48 601 482 558